Чернігів

Чернігів (рус. – Чернигов), центр Чернігівської області, – стародавнє місто, розташоване всього в якихось 150 км від Києва, причому всі ці 150 км проходять по чотирисмуговій автотрасі. І, хоча вона в даний час дещо розбита, все одно Чернігів – дуже зручне і цікаве для автотуриста місто з безліччю пам’яток. Ну, а трасу відремонтують, рано чи пізно …

Пам'ятки Чернігова

Цікаві місця та пам’ятки Чернігова

Чернігів — одне з найстаріших міст країни на високому березі Десни — відомий із літописів за 907 рік. Після утворення Чернігівського князівства (1024) в місті будують один з найдавніших храмів Київської Русі — Спасо-Преображенський собор, що став усипальницею чернігівських князів.

Згодом з’являється Єлецький (1076) і Троїцько-Іллінський (1069) монастирі та будується П’ятницька церква (XII ст.). Після руйнування Чернігова татаро-монголами 1239 p. місто занепадає і лише наприкінці XV ст. відбудовується Єлецький монастир і відновлюється Успенський собор. 1534 р. над Десною постає фортеця, яку нині уособлюють дванадцять бастіонних гармат на валу Дитинця.

З 1618 р. Чернігів переходить під владу Речі Посполитої, за п’ять років дістає магдебурзьке право. Відновлюється Троїцько-Іллінський монастир (1649), де реконструюється Іллінська церква (1069) і постають нові Вве-денска церква (1677), Троїцький собор (1695) і 58-метрова монастирська дзвіниця (1775).

Під владою Московії наприкінці XVII ст. Чернігів стає одним з найбільших міст українського Лівобережжя. Зі світських споруд ті часи презентують будинки полкової канцелярії (XVII ст., будинок Я. Лизогуба) і Малоросійського колегіуму (1700), а серед культових — Катерининська церква (1715). З 1782 р. Чернігів — центр намісництва, а з 1802 р. — губернії. У старому місті збереглося чимало споруд XVIII—XIX ст., що роблять Чернігів північним туристичним центром країни.