Обласна музична філармонія

Обласна музична філармонія – цікаве місце у Івано-Франківську.

У 1870-х роках сформувалася міська площа, названа іменем Міцкевича, яка й досі зберегла свою первісну назву. Спочатку тут був споруджений театр музичного товариства ім. С.Монюшка, який мав великий вплив на історію і культуру українців.

Був оголошений конкурс на кращий його проект. Першу премію присудили якомусь інженеру В. Мілковського. Під час урочистого відкриття театру 29 листопада 1891 р. виявилося, що В.Мілковський це псевдонім інженера Ю. Лапіцького, якому вдячні громадяни вручили золотий перстень. Тоді театр мав дещо інший вигляд. А сучасний – з 30-х років XX століття.

У 1905 році на його сцені виступав театр "Руської бесіди" під керівництвом видатного українського режисера і актора М.Садовського (1856 – 1933), який грав у драмі І.Карпенка-Карого "Бурлака". У постановці п’єси "Наймичка" глядачі побачили знамениту М.Заньковецьку. У 1928 р. слухачі захоплено слухали пісні та романси у виконанні геніальної С.Крушельницької оперної співачки зі світовим ім’ям. У 1939 р. тут розмістився музично-драматичний театр ім. І.Франка.

У 1980 р. музично-драматичний театр ім. І.Франка одержав нове приміщення, а з цього часу і понині тут розміщується обласна філармонія.

Цікаве місце у Івано-Франківську для поціновувачів театрального мистецтва – Обласна музична філармонія.

Адреса: Леся Курбаса, З