Чернігівський обласний художній музей

Обласний художній музей у Чернігові розташований в історичному центі, в так званому історичному заповіднику, який знаходиться на височині прямо біля в’їзду в місто з боку Києва (якщо їхати на автомобілі).

Чернігівський обласний художній музей

Будівля музею – досить велика, двоповерхова (не рахуючи підвалу). Ім’я Г.Галагана цей музей теж носить неспроста. Основою зібрання музею стала колекція живопису, яку збирав один з представників роду Галаганів (для автомандрівників, не особливо цікавляться історією знатних родин, можливо, щось скаже назву села Сокиринці – саме Галаганам належала це відоме маєток).

Що ж, обіцяє бути цікаво, чи не так? Але, по факту, відвідування цього музею може вас розчарувати… Справа в тому, що вся доступна для відвідувачів експозиція музею розміщується в чотирьох залах, причому сама цікава й цінна частина, в якій виставлені саме картини з колекції Галагана, помістилася, взагалі, в одному із залів. Інші три заповнені творами маловідомих місцевих художників.

Чернігівський обласний художній музей, звичайно, відноситься до визначних пам’яток міста, але не можна сказати, що він заслуговує першочергової уваги і навряд чи варто їхати до Чернігова заради одного цього музею. Любителям живопису було б набагато цікавіше побувати в Національному художньому музеї в Києві.

Але, якщо ви вирішили погуляти по Чернігову, то цілком можна відмітитися і в цій пам’ятці, тим більше, що відвідування не вимагає багато часу, а вхідний квиток коштує символічні 4 гривні (березень 2013).

Музей працює з 9:00 до 17:00, вихідний – понеділок. Адреса музею – Чернігів, вул. Горького, 6