Книшовий меморіальний парк

Книшовий меморіальний парк знаходиться в центрі міста Бориспіль. У цьому місці раніше розташовувалося найстаріше кладовище Борисполя. Тут були поховані такі видатні жителі Борисполя як автор тексту Державного Гімну України П. Чубинський, декабрист В. Лукашевич та інші.

Могила П. Чубинського у Книшовому парку
Могила П. Чубинського у Книшовому парку

Історія цього пам’ятного місця Борисполя сумна і трагічна: в 30-х роках минулого століття тут ховали в братських могилах жертв Голодомору. У 1934-му році була зруйнована могила П. Чубинського та Миколаївська церква. У 1943-му році частина території кладовища була знищена фашистськими окупантами. З 1963-го року на Книшовим кладовищі припинили ховати людей, місцевість поступово занепадала, а в 1988-му році і зовсім почали забудовувати цю територію гаражами на старих кістках.

Церква і могили видатних бориспільців в Книшовому парку
Церква і могили видатних бориспільців в Книшовому парку

У 2009-му році на місці старого кладовища був відкритий Книшовий меморіальний парк, що є зараз однією з найважливіших пам’яток Борисполя.

Пам'ятник жертвам голодомору в Книшовому парку
Пам’ятник жертвам голодомору в Книшовому парку

У Книшовому парку знаходяться могили видатних мешканців міста, відновлена церква, пам’ятники жертвам голодомору, воїнам Великої Вітчизняної війни, прикордонникам, жертвам аварії на Чорнобильській АЕС та інші.

Пам'ятник жертвам аварії на ЧАЕС в Книшовому парку
Пам’ятник жертвам аварії на ЧАЕС в Книшовому парку

Особисто мені найбільше сподобалося ось це:

Фрагмент пам'ятника жертвам аварії на ЧАЕС
Фрагмент пам’ятника жертвам аварії на ЧАЕС