Ржищів

На правому березі Дніпра, де в нього впадає річка Леглич, за 76 км від Києва, розташований Ржищів (рус. – Ржищев) – містечко обласного підпорядкування в Київській області. І хоча з адміністративної точки зору воно не входить до Кагарлицького району, в нашій класифікації Ржищів віднесено саме сюди, зважаючи на його територіальне розташування.

Цікаві місця та пам’ятки м. Ржищів

Цікаві місця Ржищева.  Іван-гора
Цікаві місця Ржищева. Іван-гора
Іван-гора

За часів Київської Русі на одній із дніпровських гір — Іван-горі було зведено місто під назвою Іван-город, яке згадується в літописі під 1151 р. До наших днів збереглися залишки земляного валу, на городищі досліджені залишки жител.

Детальніше…


Пам'ятки Ржищева. Сквер трипільської культури
Пам’ятки Ржищева. Сквер трипільської культури
Сквер трипільської культури

У самому центрі Ржищева облаштовано сквер, присвячений стародавній Трипільській культурі. Ця пам’ятка Ржищева прикрашена різноманітними скульптурами, виконаними в стилі та з мотивів артефактів, виявлених під час розкопок в околицях Ржищева.


Цікаві місця Ржищева. Пляж
Цікаві місця Ржищева. Пляж
Пляж

Актуальна для літа пам’ятка Ржищева – облаштований піщаний пляж. Він розташований на березі мальовничої бухти Дніпра. До речі, про літо: Ржищів славиться святкуванням язичницького свята Івана Купала (в ніч з 6 на 7 липня). Також до уваги любителів літнього відпочинку на воді: у Ржищеві є яхт-клуб.


Ще деякі пам’ятки Ржищева:

  • Спасо-Преображенський жіночий монастир (вул. Воровського) – тут
  • Троїцька церква 1853-60 рр., Вул. Леніна
  • Музей трипільської культури, тел + 38-067-463-50-51
  • Музей мистецтв ім. І. Задорожного, вул.Леніна, 48 тел (04573) 2-12-53

Дістатися до Ржищева з Києва можна від Подільської автостанції.

І ще одна пам’ятка, що залишилася поза увагою нашої редакції:

У центрі Ржищева до 1982 р. стояв католицький костьол монастиря ордена тринітаріїв, споруджений у XVIII ст. тодішніми власниками Ржищева — родиною Вороничів. Після перебудови збереглася частина приміщень-келій цього монастиря. Вони знаходяться навпроти храму Св. Трійці.