Одеса

Одеса (рус. – Одесса, eng. – Odessa) — найбільше місто і центр регіону, розташоване на березі Чорного моря.

ТОП цікавих місць Одеси

Меморіальний комплекс 441-та батарея - пам'ятка Одеси
Пам’ятки Одеси. Меморіальний комплекс 441-та батарея
Меморіальний комплекс «411-та батарея»

Тут ви побачите величезне артилерійське знаряддя, встановлене в спеціальному залізобетонному гнізді на підвищеному березі Чорного моря. А також: підводний човен «Малютка»; мінний тральщик; танк “НІ” (“на іспуг”), а ще бронепоїзд, військовий трамвай (штовхав перед собою платформу з гарматою) і велику колекцію іншої військової техніки. Тут же знаходиться і музей оборони Одеси.

Цікаві місця Одеси в історичному контексті

Ця територія обживалася з часів появи грецьких поселень (VI ст. до н. е.) у Північному Причорномор’ї. У XIV ст. на морському узбережжі виник порт Качибей, а коли турки захопили його, тут розпочалося будівництво фортеці Єні-Дуня (Нове Світло).

1789 p., під час чергової русько-турецької війни, російські війська захопили фортецю і поселення. Після Ясської мирної угоди (1791) за указом імператриці Катерини II (1794) почало відбудовуватися нове місто. За рік воно дістало назву Одеса, яка походить від давньогрецького поселення Одессоса на березі Тилігульського лиману. Керував забудовою міста віце-адмірал І. Дерибас, якому вдячні нащадки встановили пам’ятник (1994), два сторіччя й досі шанобливо зберігаючи його ім’я у назві головної вулиці.

Розбудова Одеси пришвидшилася після призначення новим градоначальником герцога А. де Рішельє. У тодішній Європі не було міста, що розвивалося б настільки стрімко, і саме його градоначальник задав цей темп. Одеса незабаром перетворилася на головний порт Російської імперії на Чорному морі. Однією з перших споруд міста став палац найба-гатшого польського роду Потоцьких (нині художній музей, 1810).

1817—1859 pp. Одеса мала право порто-франко, тобто була своєрідною вільною економічною зоною XIX ст., де дозволялися безмитний продаж і зберігання іноземних товарів. У ці часи на високому береговому пагорбі над морем постала архітектурна візитна картка Одеси — ансамбль споруд Приморського бульвару (1820—1840).

З боків короткий, витягнутий уздовж морського берега бульвар вінчають споруди губернаторського Воронцовського палацу (1829) і першої одеської біржі (1834, нині міської ради), перед якою згодом постав пам’ятник О. Пушкіну (1888). З боку міста бульвар оточений щільною низкою звернених фасадами до моря будинків, серед яких заслуговують на увагу готель «Лондонський» (1828) і палац княгині Наришкіної (1830, нині Палац культури моряків).

У центрі Приморського бульвару будинки перериваються напівкруглою площею, простір якої формують будівлі присутніх місць (1830) і готелю «Петербурзький» (1833). Тут встановлено пам’ятник А. де Рішельє (1828) з абсолютно слушним написом — він керував у 1805—1814 pp. Новоросійським краєм і склав засади добробуту Одеси. Від монумента градоначальникові до моря віялом пірнають 192 сходинки грандіозних Потьомкінських сходів (1841). Біля їхнього підніжжя розташовані споруди Морського вокзалу (1967), суттєво оновленого до 200-річного ювілею міста, коли в композицію комплексу радикально і лаконічно встромилася будівля готелю «Одеса».

За Приморським бульваром починаються міські квартали, шлях до яких, немов у почесній варті, охороняють два прекрасних будинки колишнього Англійського клубу (1842, нині музей морського флоту України) та Археологічного музею (1883). Трохи подалі будівлі знаменитої Одеської опери (1887), монументально-поважної міської бібліотеки (1906), Пасажу (1899) зі значним-гучним торговим проходом та багатьох інших архітектурних міських пам’яток.

Вулиці Пушкінська і Дерибасівська, райони Молдаванка і Аркадія — це саме та Одеса, яку її мешканці уславили на увесь світ. Тут особливий дух, мова і спосіб мислення, зрозуміти та оцінити які можна лише самотужки. Заради цього варто відвідати Одесу.

Ресторани Одеси

На сьогоднішній день в місті Одеса достатньо ресторанів, нічних клубів та готелів європейського рівня.

Баффало 99

Рішельєвська, 7
Одеса
Тел.: 34-83-99

Ресторан Баффало 99 Одеса

Один з найбільш відвідуваних закладів Одеси. Справжнє спорт-кафе. Жива, динамічна атмосфера, європейське обслуговування. Найцікавіше ж – зовсім особлива публіка. Таку кількість красивих людей можна зустріти тільки тут. Що стосується меню, вас порадує якість і розмір порцій страв американської та європейської кухні. «Баффало 99» славиться своїми відмінними сніданками. Вечеря в середньому коштує 20 дол.