Чигирин

Місто Чигирин лежить у гирлі річки Тясмин, де на початку XVI ст. знаходився в козацький зимівник. Повз Чигиринську гору (яка ще називається Замковою або Кам’яною) проходив торговий шлях з Києва у Крим.

Чигирин
Чигирин

Чигирин в історії України нерозривно пов’язаний з ім’ям Богдана Хмельницького, який організував і очолив найбільше повстання проти Речі Посполитої — Визвольну війну 1648—1654 pp. Тоді місто перетворилося на столицю бунтівної козацької держави, яку нині символізує величний пам’ятник гетьману Б. Хмельницькому (1967) на Кам’яній горі, а попід нею — Національний історико-культурний заповідник «Чигирин».

Чигирин, заснований у першій половині XVI ст. на кордоні з Диким Полем, посідає визначне місце у історії України. Свого найбільшого розвитку місто досягло в 1648-1657 рр, коли було гетьманською резиденцією Богдана Хмельницького. З 1657 по 1676 роки Чигирин обирали своєю резиденцією Гетьмани україни І.Виговський, Ю.Хмельницький, П.Тетеря, П. Дорошенко.

З урахуванням значення міста та його пам’яток історії і культури у 1989 році був створений Чигиринський державний історико-культурний заповідник. В 1995 році, коли відбулися урочисті заходи з нагоди 400-річчя від дня народження Б. Хмельницького, Указом Президента України заповіднику в Чигирині надано статус Національного.

Ще цікаві місця: