Рівненська область

Рівненська область Західної України, що на півночі межує з Республікою Білорусь, утворена 1939 p., після возз’єднання етнічних українських земель у складі Української РСР. Північна частина регіону лежить у межах Поліської низовини — пласко-хвилястої акумулятивної рівнини. Південні райони краю розташовані на підвищеній лесовій рівнині Волинській височині, густо порізаній мережею річкових долин, балок та ярів.

Величезні лісові масиви неосяжних рівнинних просторів Східної Волині, яку уособлює Рівненщина, прикрашені дивовижно мальовничими примхливими долинами великих рік Горині, Случі, Стиря та їхніх приток, що милують око і душу чудовими краєвидами.

Поселення давньої людини з’явилися на південних теренах краю в пізньому палеоліті. Нині відкрито понад 80 археологічних пам’яток (укріплених городищ, поселень і курганних могильників) давньоруської доби. У X—XI ст. ці землі були складовою Київської Русі, з 1199 р. -Галицько-Волинського князівства, що в середині XIII ст. потрапило в залежність від Золотої Орди, а за сторіччя — до Великого князівства Литовського.

Люблінська унія (1569) стала формальним приводом для захоплення краю польськими феодалами, а Брестська унія (1596) відкрила шлях католицизму на ці споконвіку православні землі. Наприкінці XVIII ст. терени сучасної Рівненщини увійшли до складу величезної Волинської губернії Російської імперії. За Ризькою угодою (1921) ці землі передано відродженій Польщі. На початку Другої світової війни після окупації Польщі Німеччиною і Радянським Союзом поліські краї стали складовою частиною Української РСР.

На Рівненщині збереглися засновані ще в середньовіччя фортифікаційні й монастирські споруди, різностильові православні, католицькі та юдейські культові споруди XVII—XX ст. Світська архітектурна відтворена в житлових, адміністративних будівлях та історичних пам’ятках XVII—XX століть.

Найцікавіші визначні місця Рівненської області

  • Козацькі могили – історико-меморіальний комплекс і музей на місці сумнозвісної битви під Берестечком.

Найбільш цікаві населені пункти Рівненської області

Цікаві місця у районах Рівненської області

2012 р. Джерело: великий путівник Цікаві місця Рівненської області