Одеська область

Одеська область (рус. – Одесская область) – найбільша область в південно-східній частині України, утворена 1932 р. Історія Одеської області – тут. Географія Одеської області – тут.

Пам’ятки Одеської області

На Одещині збереглося багато православних, мусульманських, католицьких та юдейських культових споруд XIII—XX ст. Тут можна ознайомитися з унікальними поодинокими оборонними (XIII—XV ст.) і палацовими (XIX ст.) архітектурними комплексами, які доповнюються світськими пам’ятками (особняками, театрами, будівлями навчальних і лікувальних закладів, адміністративними спорудами тощо) та монументами двох останніх сторіч.

ТОП-3 пам’яток Одеської області

Білгород-Дністровський - пам'ятка Одеської області
Білгород-Дністровський
Білгород-Дністровський

Величезна фортеця на березі Дністровського лиману, найбільша на території України, є величною пам’яткою Одеської області. Фортеця розташована безпосередньо в межах міста Білгород-Дністровський.

Детальніше…


Ізмаїл - пам'ятка Одеської області
Ізмаїл
Ізмаїл

Місто Ізмаїл – перлина Одеської області. В Ізмаїлі багато пам’яток Одеської області і цікавих місць, в тому числі пов’язаних із всесвітньою історією.

Детальніше…


Вилкове - цікаве місце Одеської області
Вилкове
Вилкове

Цю пам’ятку Одеської області називають ще «українською Венецією». Спільне в цих населених пунктів те, що вони стоять, можна сказати, на воді. Замість вулиць у Вилково – канали і гирла, по яких замість автомобілів ходять човни.

Детальніше…

Визначні пам’ятки Одеської області по районах

Всі пам’ятки Одеської області

2012 р. Джерело: великий путівник Цікаві місця Одеської області