Хмельницька область

Хмельниччина — найстаріша область Західної України, утворена 1937 р. Положисто-хвиляста рівнинна поверхня на півночі лежить у межах Поліської низовини, на північному заході — Волинської, у центрі -Придніпровської і на півдні — Подільської височин.

Найцікавіші місця Хмельницької області

Кам'янець-Подільський - пам'ятка Хмельницької області
Кам’янець-Подільський
Кам’янець-Подільський

Кам’янець-Подільський – чудова пам’ятка Хмельницької області, старовинна фортеця і старе місто, багате історичними пам’ятками та іншими цікавими місцями.

Детальніше…

Цікаві місця Хмельницької області по районах

Цікаві природні пам’ятки Хмельницької області

«Подільські Товтри» — найбільший за площею (2613,16 км2) національний природний парк України, заснований 1996 р. На його теренах можна зустріти визначні пам’ятки на будь-який смак — унікальні геологічні утворення і гіпсові печери, залишки Бакотського печерного монастиря на дністровському урвищі і поселення з давніми пам’ятками (Жванець, Китайгород, Панівці, Рихта, Сатанів).

Пам’ятки Хмельницької області від А до Я

Ще дещо про пам’ятки Хмельницької області

На території Хмельниччини плинуть верхні течії річок Горинь, Случ і Південний Буг, що визначають природне обличчя окремих районів Полісся і Причорномор’я. Особливої мальовничості самому Поділлю надають глибоко і хитромудро врізані долини Дністра та його лівих приток (Збруча, Жванчика, Смотричу, Тернави, Ушиці та інших), що місцями утворюють ефектні каньйони і дивовижні краєвиди.

На подільських берегах Дністра виявлено понад три десятки стоянок людини кам’яного віку, найстаріша з яких належить до раннього палеоліту (близько 300 тис. років тому). Протягом VIII—IX ст. на півдні краю жили уличі й тиверці, а на півночі — волиняни і дуліби. У XI ст. середня Наддністрянщина входила до Теребовлянського князівства, з 1141 р. — Галицького, а з 1199 р. майже всі терени сучасної області — до Галицько-Волинського.

1362 р. Поділля захопило Велике князівство Литовське, а в середині наступного сторіччя ці землі на понад триста років перейшли під контроль Польщі. За її панування тут виникли десятки міст, а найбільш укріплене з них — Кам’янець-Подільський — стає центром краю.

Катастрофічних наслідків Поділлю завдали татарські набіги (1575,1666), Визвольна війна (1648—1654) і турецька окупація (1672—1699). Після другого поділу Речі Посполитої 1793 р. ці землі увійшли до складу Російської імперії. Після Першоїсвітовоїта громадянської воєн більша частина Волинської губернії відійшла до Польщі, і Хмельниччину з трьох боків оточили державні кордони. Напередодні Великої Вітчизняної війни обласний центр перенесли подалі від меж держави у Проскурів, до 300-річчя Переяславської ради (1954) перейменований разом з областю на честь Богдана Хмельницького.

На теренах Хмельниччини розташований один з найпривабливіших туристичних об’єктів Західної України — місто Кам’янець-Подільський, що за кількістю пам’яток (понад півтори сотні) поступається лише Києву і Львову. У різних районах краю збереглися залишки замків-фортець (XIV—XVIII ст.) і різностильові православні, католицькі, юдейські та мусульманські культові споруди (XVI—XX ст.). Світську архітектурну спадщину можна спостерігати в адміністративних будинках, палацах, парках, паркових будівлях та історичних пам’ятках XVIII—XX століть.

Джерело: великий путівник Цікаві місця Хмельницької області та визначні пам’ятки, на які варто подивитися.

Ще дещо: http://caravaning.in.ua/forum/viewtopic.php?f=13&t=2563