Піски

Музей-садиба П. Тичини, с. Піски

Павло Григорович Тичина (1891-1967) – класик української літератури. Народився в селі Піски (рус. – Пески) Бобровицького району Чернігівської області.

Меморіальний будинок-садиба П. Г. Тичини - пам'ятка в с. Піски
Меморіальний будинок-садиба П. Г. Тичини – пам’ятка в с. Піски

«Ви знаєте, як липа шелестить у місячні весняні ночі…»

Хто пам’ятає ці романтичні рядки, той обов’язково повинен відвідати музей-садибу П. Г. Тичини в селі Піски Бобровицького району – будинок видатного творця української поезії, нащадка давнього козацького роду, громадського та державного діяча, відтворений за кресленнями його племінника і за спогадами сестри.

Справжній будинок, де народився Павло Григорович, спалили німецькі окупанти під час Великої Вітчизняної війни. У музеї-садибі, заснованому в 1972 році, все відтворено так, як було за життя батьків поета.

Пам'ятник поету П. Тичині у дворі садиби в с. Піски
Пам’ятник поету П. Тичині у дворі садиби в с. Піски

У центрі – селянська піч, ліворуч від неї стоять великі чаші, глазурований ківш, на жаровні – гасова лампа, стіни щедро прикрашені рушниками, фотографіями рідних і близьких поета. Серед цих стін народжувалася рання поезія Тичини, пройнята сонячної вірою в життя, людину, в рідний знедолений народ, в майбутньому увійшла в знаменитий збірник «Сонячні кларнети». До цих пір в центрі села росте стара оспівана Тичиною липа, яку Пыскывчани вважають своєю святинею.

І сьогодні можна пройтися по оспіваної поетом площі, що залишилася недоторканою з часів життя Павла Григоровича.

Див. також: