Чернігівський історичний музей імені В.В.Тарновського

Чернігівський історичний музей імені В.В.Тарновського – це один з кращих історичних музеїв України, які мені доводилося відвідувати останнім часом. Всі три поверхи музею буквально напхані експонатами, причому, що важливо, быльшысть експонатів – автентичні. Доводиться звертати на це увагу, тому що найчастіше, особливо це стосується нових музеїв, в якості експонатів виставляються муляжі та реконструкції.

Чернігівський історичний музей - пам'ятка м. Чернігів

Квитки в касі музею продаються окремо на різні поверхи. І це – раціонально, так як особисто я втомився вже на половині другого поверху: уважно розглядаючи представлені в цьому музеї експозиції, відчуваєш необхідність відпочинку від такого щільного потоку інформації.

Основні тематики цього музею такі: «Чернігів на зрізі століть» та виставка вогнепальної зброї – це перший поверх. Другий поверх – «Чернігівщина від стародавніх часів до початку ХХ століття». На третьому поверсі – експозиція «Чернігівщина в ХХ столітті». Скажу чесно, третій поверх переглянув побіжно, зате точно знаю, куди треба буде піти в першу чергу в наступний свій візит до Чернігова.

Мене особисто чомусь особливо хвилюють часи Київської Русі і козаків. І в цьому музеї якраз ці обидві тематики представлені дуже яскраво. За експозицію козацьких артефактів Чернігівський історичний музей навіть отримав перше місце в якомусь конкурсі у 2008-му році.

Музей розташований в історичній частині міста, де раніше був дитинець Чернігівської фортеці (простіше кажучи – прямо біля в’їзду з Києва на автомобілі). Адреса – вул. Горького, 4. Музей відкритий для відвідувачів з 9:00 до 16:00. Вхідні квитки коштують недорого – 3 або 5 грн, залежно від того, в який зал йти (березень 2013 р).