Будинок обласного управління Ощадбанку

Чергова цікава споруда у Івано-Франківську. Але це місце цікаве не тим, що тут є багато грошей, а соєю архітектурною привабливістю.

У 1884 р. на розі вулиць Казимирівської і Рогуського (зараз Гетьмана Івана Мазепи і Пилипа Орлика) відчинив двері новий будинок міської ощадної каси, або, як тоді називали „каси ощадності”.

На момент будови ця споруда була однією з найбільш імпозантних у місті, за розмірами та архітектурним вирішенням вона поступалася хіба лише ратуші, вокзалу та реальній школі. Цікаве місце, чи неправда?

Сама ж “каса ощадності” виникла ще раніше у 1868 р., швидко розвивалася, і вже в і872 р. зайняла 4-те місце за сумою вкладів серед міст тогочасної Галичини вслід за Львовом, Краковом і Тарнувом.

Успішна діяльність каси дала їй змогу приступити до побудови власного будинку. В 1882 р. був оголошений конкурс на кращий проект, а під будову закуплений ґрунт за 8000 ринських. Проект краківського архітектора Раймунда Реуса з деякими доробками місцевого будівничого Яна Шпорка послужив основою для будови.

Невдовзі виріс двоповерховий будинок приємних архітектурних форм під високим шатровим дахом, покритим різнокольоровою черепицею. Над карнизом головного фасаду була встановлена алегорична скульптурна група роботи Т.Дикаса. Вона складається з чоловічоїта жіночої фігури, які символізують працю і ощадливість.

У 1894 – 1895 рр. будинок був істотно розширений, а на початку XX ст. була проведена його реконструкція. За 120 років існування будинок свого призначення не змінював. І зараз тут знаходиться обласне управління Ощадбанку.

Це місце у Івано-Франківську буде цікаве для тих, хто цікавиться міською архітектурою.

Адреса: вул. Гетьмана Мазепи, 14