Меморіальний сквер Станіславівський некрополь

Цвинтар називають музеєм під відкритим небом. За станом збереження цвинтарів можна оцінювати культуру народу, гуманність епохи, демократичність влади. Дещо незвично, але Станіславівський некрополь теж є цікаве місце Івано-Франківська, яке варто відвідати.

Цікаві місця Івано-Франківська. Меморіальний сквер
Цікаві місця Івано-Франківська. Меморіальний сквер

Одне із найдавніших (перші поховання належать до 1782 р.) і найкращих кладовищ України мало всі підстави для того, щоб бути збереженим для майбутніх поколінь у якості визначної історичноі пам’ятки Івано-Франківська, які б вшановували своїх славних предків та захоплювалися монументами на їхніх могилах, що у багатьох випадках були виконані справжніми майстрами.

Проте так не сталося: в 70 – 80 рр. минулого століття найстаріший міський цвинтар Івано-Франківська був знищений і реконструйований під сквер.

Цікаві місця Івано-Франківська. Меморіальний сквер
Цікаві місця Івано-Франківська. Меморіальний сквер

З багатьох тисяч захоронень збережено тільки декілька, серед них:
Л. Бачинського(1871 – 1930)- віце-президента ЗУНР, голови делегації, яка 22 січня 1919 р. в Києві підписала Акт прозлуку обох частин України;
Д. Січинського (1865 -1909) – відомого українського композитора;
М. Гославського (1802-1834) – польського поета-повстанця;
Є. Желехівського (1844 – 1885) – видатного українського мовознавця, засновника філії “Просвіти” в місті;
К.Свідзінського (1842 – 1877) – польського поета, учасника Паризької комуни.

За останні роки відбулось перетворення цього цікавого місця Івано-Франківська, скверу, на меморіальне місце пам’яті, вдячності та скорботи, місце, яке б із шаною відвідували мешканці Івано-Франківська, туристи та гості міста.

Меморіальний сквер знаходиться в центральній частині міста та має три оформлені входи: з боку вулиць Незалежності, Андрія Мельника та Степана Бандери.

Для кого може бути цікавим це місце в Івано-Франківську? Мабуть, в першу чергу, для поціновувачів історії і просто цікавих людей.