Міська ратуша (обласний краєзнавчий музей)

Міська ратуша (зараз в будівлі облаштовано обласний краєзнавчий музей) – цікаве місце, розташоване в самому серці Івано-Франківська.

Міська ратуша - пам'ятка Івано-Франківська
Міська ратуша – пам’ятка Івано-Франківська

Первісна споруда ратуші була побудована в 1672 р. в стилі пізнього Ренесансу і мала вигляд дев’ятиповерхової круглої вежі з кам’яною основою. Перебудовувалась у 1695 – 1870 роках.

У XVIII ст. підземелля ратуші служило місцем ув’язнення опришків.

Зазнала значних руйнувань під час Першої світової війни. Після відбудови в 1929-1935 рр. набула хрестоподібного вигляду (арх. С.Треля) і зберегла цей вигляд до сьогодні. Вежа, що підіймається з основи хреста і має висоту 49,5 метрів, закінчується своєрідним куполом, що нагадує військовий шолом, який вкритий позолотою і є єдиною цивільною спорудою в Європі з таким покриттям.

15 квітня 1990 р. на ратуші було піднято український національний прапор. Тепер тут розміщується Обласний краєзнавчий музей.

Музей заснований у 1939 р. на основі збірок Покутського музею і музею Гуцульщини в Жаб’є (це колишня назва міста Верховина, що на Івано-Франківщині). У фондах краєзнавчого музею зберігається понад 105 тис. музейних експонатів. Музей щорічно відвідує близько 100 тис. чол. Працюють відділи: історичний, природничий та народного мистецтва. Відділ сучасного мистецтва демонструє розвиток декоративно-прикладних ремесел, а саме: художньої обробки дерева, ткацтва, вишивки, художньої обробки шкіри, кераміки. Краєзнавчий музей щорічно організовує 15-20 виставок на історичну та мистецьку тематику.

Адреса:вул.Галицька, 4а, тел.2-21-22.