Балаклава

Балаклава (рус. – Балаклава) – мальовниче містечко на березі Балаклавської бухти (південно-східна околиця Севастополя).

Цікаві місця та пам’ятки Балаклави

Балаклава відома з 18-го в. до н.е. як таврське поселення, вперше згадується у Гомера як Ламос, місто Лістрігонів. У 1-му ст. римські війська витіснили таврів і скіфів, в бухті з’являється грецьке поселення Ямбол.


Фортеця Чембало - пам'ятка Балаклави
Фортеця Чембало – пам’ятка Балаклави
Фортеця Чембало

У XIV в. захопили узбережжі генуезці звели на вершині гори Кастрон фортеця Чембало, пануючу над входом в бухту. Від єтой пам’ятки Балаклави до сьогоднішнього дня збереглися башти та частини фортечної стіни, йде реставрація.


У 1475 р Балаклава захоплена турками, які перейменували її в Балак-Юве (тур. – «Рибний мішок»).

Після Кримської війни Балаклава стала закутковим містечком, потім маленьким богемним курортом (тут відпочивали А. Купрін, Л. Українка).


Військово-морський музейний комплекс - пам'ятка Балаклави
Військово-морський музейний комплекс – пам’ятка Балаклави
Військово-морський музейний комплекс

У радянські часи в Балаклаві був побудований унікальний підземний завод по ремонту підводних човнів. На його базі відкрито Військово-морський музейний комплекс «Балаклава».


Неподалік розташована ще одна пам’ятка Балаклави – підземний «Об’єкт-221», недобудований запасний командний пункт ЧФ.

Зараз місто Балаклава поступово відроджується як курорт, приваблюючи туристів до Криму середземноморським колоритом, зручною стоянкою для яхт і широким вибором рибних ресторанів. На південь від Балаклави до мису Айя тягнуться привабливі пляжі: Срібний, Золотий, Інжир, Загублений світ та ін.