Ялта

Ялта – одне з найбільших і найвідоміших курортних міст Криму, розташоване на південному узбережжі Чорного моря. З півночі Ялту від північних вітрів захищають гори, а з півдня місто Ялта омивається теплим морем, завдяки чому в цьому місці формується особливий мікроклімат.

Місто Ялта виникло в VI ст. до н. е. як грецька колонія, але до самої середини XIX в. не мало якогось особливо важливого статусу серед інших населених пунктів Криму. Статус міста Ялта здобула лише 1837 року, а прискорений розвиток Ялти розпочався тільки у той час, коли Південний берег Криму почали перетворювати на популярний морський курорт.

На сбогонднішній день Ялта є центром, так би мовити, міні-регіону, так званої Великої Ялти, що простягнувся вздовж Південного берега Криму на 70 км, від Фороса до Аюдагу.

Визначні пам’ятки Ялти

Як і більшість морських курортів Криму, Ялта може похвалитися облаштованою набережною, яку можна віднести до визначних пам’яток Ялти. На набережній Ялти знаходяться цікаві розважальні заклади, наприклад, стилізовані під міні-палац або корабель аргонавтів ресторани, а хвилі, що мальовничо розбиваються об набережну Чорного моря, стануть прикрасою навіть для звичайнлої неспішної прогулянки вздовж моря.

У місті, розташованому неначе в величезному амфітеатрі, створеному навколишніми горами, найстарішою спорудою є дзвіниця церкви Іоанна Златоуста (1837 р.), виконана в мавританському стилі. У Ялті збереглося досить багато таких визначних пам’яток, як садиби і вілли сторічної давнини. Зокрема, можна ідентифікувати палац бухарського еміра (1912р.), що більшу частину своєї історії прослужив санаторієм, зайти в ефектний собор Олександра Невського або помилуватися акуратною башточкою поруч з канатною дорогою на пагорб Дарсан.

Ялта – справжня перлина Криму, що з’єднує Кримські гори і Чорне море. Місто захищене від північних вітрів, тому температура в Ялті рідко опускається нижче нуля взимку, а влітку тут значно тепліше, ніж у Києві.

Люди в Ялті купаються в Чорному морі з червня по жовтень, після чого вже можна чекати снігу в горах.

Ресторани в Ялті

У Ялті чудові готелі, ресторани і нічні клуби, втім багато з них працюють цілий рік. Не забувайте, що взимку в Ялті ціни в ресторанах більш ніж доступні.

Ресторан Гасконець

Приморський Парк
Ялта
Тел: 32-00-32

Ресторан Гасконець у Ялті

Розташований в розважальному центрі Літо ресторан Гасконець пропонує своїм гостям широкий вибір страв інтернаціональної кухні з акцентом на морепродукти. Щоп’ятниці ресторан організовує «Рибний вечір», пропонуючи страви, приготовані з свіжої імпортованої риби з усього світу. Дорадо, морський окунь і устриці – лише мала частина широкого спектру страв, що пропонує ресторан. Насолоджуйтесь вина світу 24 години на добу, а також стравами японської кухні. Вечеря пропонується за ціною близько 20 доларів США.

Ресторан Хуторок Ля Мер

Свердлова 9
Ялта
Тел: 27-18-15

Ресторан Хуторок Ля Мер у Ялті

Розташований на Масандрівському пляжі, «Хуторок Ля Мер» – це гастрономічний рай біля моря з морськими елементами в інтер’єрі. Меню пропонує широкий асортимент страв з риби і морепродуктів – мідії, рапани, морські гребінці, чорноморську камбалу. Також в меню представлені страви з дичини, приготовані на мангалі. У барі можна замовити домашнє вино. Хороший вечеря буде коштувати в середньому $50.