Сулимівка (Бориспільського району)

Село Бориспільського району. Від Києва до Баришівки: по Південно-Західній залізниці — 66 км, по автостраді Київ—Харків до повороту на 73 кілометрі, від повороту — 10 км. Від Баришівки — 10 км.

Село має давню історію. Воно засновано на початку XVII сторіччя видатним діячем визвольної боротьби українського народу проти польської шляхти, гетьманом запорозьких козаків Іваном Сулимою.І. М. Судима очолив козацьке повстання 1635 року. Польській шляхті вдалося придушити козацьке повстання. Сулима і його близькі товариші були страчені.

В Сулимівці збереглася Покровська церква, збудована І. М. Сулимою в 1620— І628 роках. Пізніше (1906—1907 роки) до церкви було прибудовано невелике приміщення з дзвіницею. Покровська церква належить до типу тридільних одноверхих храмів і являє собою високохудожній пам’ятник мурованої української архітектури.

Цікавий козацький хрест на церкві в Сулимівці. В нижній частині - козацька чайка
Цікавий козацький хрест на церкві в Сулимівці. В нижній частині – козацька чайка

У Сулимівці в середині XIX сторіччя нащадками гетьмана Сулими був завнований красивий парк зі ставками і цілою системою алей, що примикав до великого палацу, в якому після перебудови в роки Радянської влади розмістилася середня школа. Біля ставів знаходились кілька курганів могил, на вершинах яких буди поставлені половецькі скульптури — так звані кам’яні баби.

Став у Сулимівці
Став у Сулимівці

До наших днів парк зберігся у вельми занедбаному стані.

Ще цікаві місця: