Бузова – этнографічний комплекс «Українське село»

Якщо вам пощастить побувати в мальовничому передмісті Києва неподалік від Житомирської траси, в селі Бузова (рус. – Бузовая), то знайдіть час і загляньте на територію комплексу відпочинку «Українське село». Серед високих сосен розкинувся унікальний комплекс, де скрупульозно відтворено побут українського села віком у кілька століть.

Сюди для зберігання та музейного використання перевезені традиційні українські будівлі: з Карпатського регіону «Гуцульська хата» XIX ст., З Полтавщини – «Полтавська будинок» 1888 р. і «Миргородська (Південна) хата» 1823 р., з Луганської області – «Слобожанська хата» і «винокурні» середини XIX ст., з Вінничини – «Подільський дім» середини XIX ст., з Житомирської області – «Поліська хата» початку XIX ст. Кожна – під своїм, характерним для регіону дахом з оригінальними меблями, господарським начинням, одягом. Всі речі – від посуду до образів під рушниками – зрозуміло, теж автентичні, і за кожною стоїть людська історія. Складається враження, ніби господарі вийшли з хати на хвилину. Приналежність «Українське села» до сучасності видають хіба що сучасні альтанки і ліхтарі, викладені сосновими кільцями доріжки, а також таблички на будинках, де вказано вік споруди і походження.

Ідея об’єкта – не просто споглядати експонати, як, наприклад, в Пирогово, а бути активним учасником всіх дійств – мати можливість спекти в печі хліб, зробити з гончарем горщика, пописати писанки. Для цього на території комплексу відпочинку є також кузня, пасіка, гончарна піч і гуральня. Причому все це працює: в печах випалюються горщики, в кузні співають ковадла, в винокурні вариться козацька варенуха…

Обіцяють побудувати ще вітряк і козацьку фортецю. А також в планах керівництва – зробити музей унікальний техніки, яка приводилася в дію руками або тягловою силою тварин, і відтворити субкультуру дворян, які цінували дещо інші архітектурні форми їх і наповнення.

Окрасою села є дерев’яна церква св. вмч. Димитрія Солунського. Саме з храму розпочалося будівництво етнокомплекса. Різьблений іконостас храму зроблений зі світлого клена. Роботи по прикрасі церкви ще тривають. При храмі є працює недільна школа.

В атмосферу старовини в Українському селі можна зануритися з головою: етно-готель готовий прийняти відвідувачів у Поліських хатах, де романтика старовини вдало поєднується з сучасним комфортом. Відпочиваючи тут, можна дізнатися, як селяни готували ліки з цілющих трав, прасували одяг без праски, випікали хліб у печі і плели меблі з лози. Спробувати самостійно дров нарубати, козацький куліш зварити, сорочку виткати, глечик з глини виліпити …

Українська кухня нікого не залишить байдужою. Традиційні страви подають в колибі «Поїхали!». Обід з наваристого борщу, каші з м’ясом, квашеними овочами та узваром обійдеться в 100-150 грн.

Для найменших відвідувачів «Українського села» побудована дитяча площадка. Увагу і дітей і дорослих привертає міні-зоопарк з вівцями, поросятами, кроликами. Усіх тварин можна погодувати, купивши корм в сувенірній крамниці. Там же можна придбати різні вироби з натуральних матеріалів.

Але краще такий пам’ятний сувенір зробити своїми руками – в селі проводяться майстер-класи з гончарства, ковальства, виготовлення ляльок-мотанок.

Як доїхати? Від ст. м. «Святошин» рейсовим автобусом № 773 (м. «Святошин» – с. Миколаївка). Церковно-етнографічний комплекс «Українське село» працює щодня з 9:00 до 20:00. Вхід на територію «Українського села» безкоштовний. Щоб ознайомиться з інтер’єром хат, потрібно заплатити 5 грн., екскурсію можна замовити за 25 грн. з людини (мінімальне замовлення – 180 грн.).

Цікаве відео про етнгмузей с. Бузова

Цікаве місце – «Українське село» у Бузовій. Кожному, хто там побуває, захочеться помріяти, пофантазувати, відчути себе в ньому господарем або господинею хоч на годинку. Чому так? Та тому, що в цей комплекс вкладено велику любов і натхнення, вкладено душу. Тут є щось дуже важливе, чого так не вистачає на офіційних заходах в Пирогово або, скажімо, на святкуванні державних свят на Майдані…