Музей історії туалета

За легковажною, на перший погляд, назвою київського Музею історії туалету (рус. – Музей истории туалета) ховається величезна праця співробітників музею, результат якої – надзвичайно цікава експозиція, присвячена цьому пікантному питанню.

Історія створення Музею туалету в Києві

Музей історії туалету, Київ
Музей історії туалету, Київ

Створення Музею історії туалету в Києві почалося з того, що хтось із друзів, як жарт, подарував маленького сувенірного унітазика власнику магазину сантехніки. З часом колекція подібних іграшок розширилася, а пізніше постало питання: «А що ми, взагалі, знаємо про цей предмет?» Були проведені відповідні дослідження і тепер у музеї представлена історія туалетного питання від найдавніших часів до наших днів.

Що цікавого є в київському Музеї історії туалету

Відвідавши Музей історії туалету в Києві, ви дізнаєтеся, коли австралопитек виділив окремий кут в печері під відхоже місце, де і коли археологи знайшли перший відомий облаштований туалет, як античні римляни облаштували ледь не SPA-салони для справления потреби, в яких вони писали вірші і проводили ділові зустрічі «за цією справою», чому в середньовічні часи одяг зберігали в туалетах, чому унітаз називається унітазом і як справляють пікантні потреби космонавти на орбітальній станції.

Музей історії туалету
Музей історії туалету

Причому, експозиція Музею історії туалету в Києві виконана на сучасному технологічному рівні: тут і інформаційні стенди, і макети, і реконструкції, і численні автентичні експонати. Також в цьому приміщенні розташована колекція мініатюрних сувенірних туалетів з усього світу, яка, до речі, офіційно визнана найбільшою в Європі. А також своєрідний арт-куточок, адже у сучасному мистецтві теж приділяють багато уваги туалетному приладдю.

Площа музею не дуже велика, він займає лише один зал, але і не дуже маленька. Інтер’єр сприймається як доволі просторий завдяки раціональному розташуванню експозиції. Але будьте готові до того, що буде потрібно досить багато часу, щоб вивчити всі представлені експонати. А ще краще відразу взяти екскурсію, вона обійдеться вам зовсім не дорого.

Музей історії туалету, Київ – ціни

До речі, про ціни на відвідування музею (січень 2012, курс 1 $ – приблизно 8 грн.): вхід для дорослих в Музей історії туалету – 5 гривень (а пільговий – так і зовсім 3 грн.), екскурсія – 25 грн (і це ціна для всієї групи, чи буде пара людей, або десять, – ціна єдина).

Як проїхати в Музей історії туалету в Києві, контакти

Відштовхуватися треба від станції метро Кловська. Від неї до Мезею історії туалету треба йти по Печерському узвозу пішки весь час вгору десь 10 хвилин. Сам музей знаходиться в історичному приміщенні – в так званій вежі № 5 Київської фортеці. Адреса музею – вул. Рибальська, 22.

Телефон музею: (044) 499-31-61

Музей історії туалету відкритий з вівторка по неділю з 10.00 до 18.00.
Понеділок – вихідний день.

Сайт: www.toilette.com.ua