Славутич

Славутич (рус. – Славутич) – містечко незвичайне. Фомально воно підпорядковане Київській області, але територіально знаходиться на теренах Чернігівщини.

Пам’ятки м. Славутич Київської області

Славутич збудували у 1987 р. після аварії на Чорнобільській АЕС, щоб переселити спеціалістів подалі від радіації, наскільки це можливо, для чого просто вирубали декілька гектарів лісу. Майже всі мешканці Славутича так чи інакше пов’язані з ЧАЕС.

План забудови м. Славутич
План забудови м. Славутич

У Славутичі цікаво побувати щоб подивитися на різноманітні архітектурні стилі, представлені в межах одного містечка. Тут є, наприклад, Ризький квартал чи Бакинський, Московський або Білгородський… З точки зору міської забудови, Славутич – фактично, такий собі СРСР у мініатюрі.

Цікаві незвичайні будинки у Славутичі
Цікаві незвичайні будинки у Славутичі

Але є нюанс: тут живуть наші люди, і якщо в кварталах багатоповерхових будинків загальна стилістика ще більш-менш збереглася (хіба що вікна в квартирах та засклені балкони вже у всіх – різні), то в кварталах котеджів ситуація набагато гірша. «Тут гаражик прибудую, там – сарайчик, а тут – цибульку посаджу…»

У Славутичі можна "дєлать шашлік-машлік"...
У Славутичі можна "дєлать шашлік-машлік"…

Незважаючи на самовільну хаотичну трансформацію будівель, місто відрізняється особливою чистотою і дещо нагадує місто центральної Європи з доріжками для велосипедистів, рівним асфальтом, сквериками та іншими приємними дрібничками.

Перша субота червня – день міста. На грандіозний святковий концерт запрошуються знамениті виконавці, як, наприклад, Патриція Каас. У серпні проводиться фестиваль авторської пісні.

Пропуск на відвідування Чорнобильської АЕС видає Чорнобильінтерінформ тел (044) 235-50-14. Організовуються екскурсії на АЕС.

За кадром залишилася така пам’ятка Славутича як Краєзнавчий музей Чорнобильської АЕС та міста Славутич.

24 лютого 2008 р.

Пов’язані зі Славутичем посилання: