Хутір Савки

Хутір Савки в с. Нові Петрівці Вишгородського району – це «живий» етнографічний музей. «Живий», тому що це реальне житло, в якому проживає справжня українська родина.

Хутір Савки - пам'ятка с. нові Петрівці
Хутір Савки – пам’ятка с. нові Петрівці

Музейний Хутір Савки зародився в 2004 році, коли господар придбав старий будинок в с. Нові Петрівці, і, усвідомивши, що він тепер є володарем справжнього раритету (будинків такої давнини по селах вже і не знайти) вирішив відновити придбану ним «нерухомість».

З відновлення цього будинку і почалося захоплення господаря майбутнього Хутора Савки народною культурою і побутом. І на сьогоднішній день дружна команда сімейного хутора тепер володіє однією з найпопулярніших визначних пам’яток Київської області в дусі етнографічного, «зеленого» туризму і постійно займається розширенням і поповненням своєї колекції.

Гостей Хутора Савки чекає незвичайне дійство, в яке входить: зустріч хлібом-сіллю; показ старовинних ремесел (кузня, гончарство, ткацтво і т.д.); розповідь – вистава про найближче за часом свято народного календаря.

На кухні – звичайна піч, чаші і глечики. Жорна для молотьби пшениці, ступа – для проса. На стінах – зав’язані в косу цибуля і часник, пряні лісові трави.

Наприкінці екскурсії на Хуторі Савки гостей пригощають стравами, приготованими за традиційними народними рецептами: борщ з пампушками, печиво, гарбузова каша, вареники з сиром, з капустою, з маком… А ще – узвар із сухофруктів, і наливки – малинывка, сливівка, тернівка .

Це неможливо описати, це потрібно спробувати! Господарі Хутори Савки гарантують повну автентичність рецептів та екологічну чистоту продуктів.

Як проїхати: Якщо їхати з Києва, то в самому селі Нові Петрівці просто потрібно їхати по головній вулиці прямо і стежити за покажчиками вправо. Хутір Савки знаходиться в одній з вузьких вуличок села. Біля Хутора Савки є парковка на декілька автомобілів.

КонтактиНа дані: рекламний щит у Хутори Савки закликає домовлятися про візит заздалегідь. Тел .: + 38-067-593-11-00, + 38-044-424-39-08.

Див. також: