Межигір’я

Колишня резиденція колишнього президента України Януковича «Межигір’я» – це пам’ятка. Причому – пам’ятка всеукраїнського масштабу. Міжгір’я розташоване у с. Нові Петрівці під Києвом. Тут знаходиться будинок, в якому жив Янукович – знаменита «Хонка». Назва походить від фірми, за технологією якої побудовано житло.

Хонка - будинок Януковича у Межигір'ї
Хонка – будинок Януковича у Межигір’ї

Але Хонка – не саме грандіозне, що є в Межигір’ї. Так як насамперед Межигір’я – це прекрасний ландшафтний парк на крутому правому березі Київського водосховища. Площа його – величезна, навіть немає сенсу озвучувати цифри, все одно в голові не поміщається.

Межигір'я - це величезний ладншафтний парк
Межигір’я – це величезний ладншафтний парк

Тут не тільки висаджено величезну кількість декоративних рослин, але також облаштовані каскади ставків з фонтанами.

Мальовничі ставки Межигір'я з фонтанами
Мальовничі ставки Межигір’я з фонтанами

Вода настільки чиста, що в ставках Межигір’я із задоволенням живе форель і почувається, напевно, саме «як риба у воді».

Форель в ставках Межигір'я
Форель в ставках Межигір’я

На одному з берегів – окремо розташована будівля, це сауна. Гламурненько… При сауні є ще одна фішка Межигір’я – купіль самурая. Хто бував в Карпатах – той знає таку річ як «чани». Ось і тут теж встановлений великий казан, вода в якому підігрівається палаючими дровами, а в ній розслабляється… е… самурай Віктор:-).

Cауна
Cауна

З височини, на якій стоїть будинок Януковича, можна спуститися вниз, до берега «Київського моря» – так називають Київське водосховище, утворене греблею ГЕС на Дніпрі, розташованої в районі Вишгорода. Можна прогулятися по персональній набережній. Це зараз тут народу повно, а раніше, мабуть, по асфальтованій доріжці гуляла лише одна людина. Ще, можливо, декілька наближених осіб…

Набережна Межигір'я
Набережна Межигір’я

А можна покататися на кораблику. Дерев’яний корабель – це… якось так називається, типу, абракадабер. А, згадав! Дебаркадер. Він не ходить на своєму ходу, це такий плавучий готель-ресторан. Потрібен він їм був навіщось. Гостей приймати, чи що…

Флот Межигір'я
Флот Межигір’я

Але ще більше мені сподобалася колекція раритетних машин в окремій будівлі далі. Тут уздовж однієї стіни стоять радянські раритетні машини: ЗІЛи, ЗІМи, Чайки і чомусь ще й три «горбатих» Запорожця. До речі, дуже миленькі машинки, за що їх так некрасиво обізвали?..

Раритетні радянські автомобілі
Раритетні радянські автомобілі

А вздовж іншої стіни – військові машини часів Великої Вітчизняної війни. У відмінному стані. А ще в кутку пара дуже старих і дорогих іномарок: Бентлі, Шевроле і КДВ (попередник Ауді).

Раритетні військові автомобілі
Раритетні військові автомобілі

За кадром ще залишився гостьовий будинок (чомусь називають будиночком Путіна, хоча він там жодного разу не ночував), музей алкоголю, вольєр з фазанами, загін зі страусами, величезна мальовниче поле для гольфу і ще деякі пам’ятки, до яких прохід закритий.

Як проїхати? З боку Києва повз Вишгорода на в’їзді в Нові Петрівці поворот направо і до упору. Ціни: вхід для дорослих коштує 20 грн, вхід в Хонку – 200 грн, музей машин – 30 грн, парковка автомобіля – 10 грн (це вересень 2014 р, долар коштує близько 12-13 грн). У гарну погоду на вихідних багато відвідувачів.