Богданівка

Богданівка, що у Яготинському районі – звичайнісіньке українське село… Проте подивіться на місцевий будинок культури: бачите, як розписані стіни? Дитячий садок, де вже давно не чути гомону малечі (катастрофічно знизилась народжуваність в Україні за останні роки), називається «Сонечко» і також розмальований барвисто, зі смаком.

Будинок культури - пам'ятка Богданівки
Богданівський будинок культури – незвичайне місце

А ось і садиба художниці Катерини Білокур. Від дороги плетений тин — такий самий, як за життя Катерини Василівни, велетенський в’яз розкинув широко свої віти. Коло хвіртки — стела з полірованого граніту, на якій слова, звернені до людей: «Вклонімося землі, де жила й працювала Катерина Білокур. Звідси, з біленької селянської хати, рушила у великі світи творчість народної художниці, пішла до людей її малярська поезія. Бережімо святиню!» Живі ще ті люди, котрі пам’ятають свою односельчанку.

Садиба Катерини Білокур у с. Богданівка Яготинського району
Садиба Катерини Білокур – пам’ятка с. Богданівка Яготинського району

Ось і нині берегинею музею є жінка, яка свого часу заходила до художниці та допомагала їй господарювати. Богданівський меморіал складається з хатньої ділянки та садиби, де ростуть дерева — сучасники художниці та встановлено прекрасну скульптуру Катерини Василівни на повний зріст. Її життя згасло 9 червня 1961 р. Нащадкам залишились її картини…

Так сфотографую садибу коли відвідаю Богданівку наступного разу
Так сфотографую садибу коли відвідаю Богданівку наступного разу

Що ще дослідити в Богданівці: моглила Катерини Білокур, розписи на дитячому садочку.

Пов’язані цікаві місця