Сулимівка (Яготинського району)

Сулимівка — cело Яготинського району. Від Яготина —15 км.

Сулимівка — батьківщина двічі Героя Радянського Союзу Андрія Григоровича Кравченка.

А. Г. Кравченко народився у 1898 році в сім’ї селянина і сам батракував в Черняхівській економії. Жовтнева революція докорінно змінила долю юнака. Він закінчує Полтавську військову школу і стає кадровим командиром Радянської Армії. За героїзм і зразкове виконання бойових завдань командування по розгрому німецьких загарбників під Сталінградом А. Г. Кравченку присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Восени 1943 року танкові війська, якими командував А. Г. Кравченко, звільнили його рідне село Сулимівку. Вони форсували Дніпро і брали участь у боях за Київ. За зразкове виконання бойових завдань на фронті боротьби з японськими імперіалістами генерал-полковника танкових, військ А. Г. Кравченка нагороджено другою медаллю «Золота Зірка».

В Сулимівці встановлено бронзовий бюст, на постаменті якого написано:

Указ Президії Верховної Ради СРСР про нагородження Героя Радянського Союзу генерал-полковника Кравченка Андрія Григоровича другою медаллю «Золота Зірка».За зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з японськими імперіалістами, що дає право на одержання звання Героя Радянського Союзу, нагородити Героя Радянського Союзу генерал-полковника танкових військ Кравченка Андрія Григоровича другою медаллю «Золота Зірка», спорудити бронзовий бюст і встановити його на батьківщині нагородженого.8 вересня 1945 року.

Теги: Сулимівка, Яготинський район
Що цікавого: батьківщина двічі Героя Радянського Союзу Андрія Григоровича Кравченка

Ще цікаві місця: