Підлисся

Біла гора у Підлиссі – природній заповідник. В 1911 році до сторіччя від дня народження Маркіяна Шашкевича на кошти, зібрані українською громадою, на Білій горі встановлено пам’ятник.

Пам'ятник до 100-річчя від народження М. Шашкевича на Білій горі у с. Підлисся Золочівського району Львівської області

На масивному кам’яному постаменті, що символізує пригноблений український народ, здіймається вгору 25-метровий хрест, який є символом світла, науки, культури. З цього часу Біла гора стає другим українським Каневом.

Щорічно у місяці серпні великі маси народу збирались під Маркіяновий пам’ятник, вшанувати пам’ять будителя Галичини, набратися правдивої християнської вірн та національного духу.

У 1941 році, в час німецької окупації, ця традиція була перервана. У серпні 1989 року відновлено похід до Маркіянового хреста.

З цього місця відкривається чудова панорама української землі: на захід – Високий замок князя Лева, на схід – шляхи до Золотоверхого Києва, на північ – Надбужанська низина і простора Волинь, а на південь – мальовничі Карпати.

Ще пам’ятки с. Підлисся – літературно-меморіальний музей Маркіяна Шашкевича та церква Преображення Господнього, збудована у 1735 р.