Ізмаїл

Ізмаїл (рус. – Измаил) – цікаве місто в Одеській області, районний центр.

Цікаві місця м. Ізмаїл

Тут поки що відображена дуже мала частина пам’яток Ізраїлю. Не вистачає часу на все :-). Але список плануємо поповнювати по можливості.

Пам'ятки Ізмаїла. Діорама «Штурм фортеці Ізмаїл»
Пам’ятки Ізмаїла. Діорама «Штурм фортеці Ізмаїл»
Діорама «Штурм фортеці Ізмаїл». Діорама присвячена штурму фортеці Ізмаїл в грудні 1790-го року російськими військами спільно з українськими козаками під командуванням генерал-аншефа А. В. Суворова. Діорама виконана в 1973 році художниками Е. Данилевським і В. Сибірським. Розташована в будівлі мечеті XVI століття що вціліла після руйнування фортеці.


Бронекатер Дунайської флотилії - пам'ятка м. Ізмаїл
Бронекатер Дунайської флотилії – пам’ятка м. Ізмаїл
Бронекатер Дунайської флотилії. В Ізмаїлі досить багато військових пам’яток, але особливо виділяється встановлений в 1967 році пам’ятник у вигляді справжнього бронекатера на постаменті. Ця пам’ятка присвячується подвигу матросів Дунайської флотилії, що брала участь у визволенні Ізмаїла від фашистів у 1944-му році.


Пам'ятки Ізмаїла. Покровський собор
Пам’ятки Ізмаїла. Покровський собор
Покровський Собор. Після закінчення російсько-турецької війни 1806-812 рр. Ізмаїл стає центром повіту Російської Імперії і активно відбудовується. Одне з досягнень містобудування тих часів і пам’ятка Ізмаїла – Покровський собор, виконаний в стилі російського ампіру за проектом архітектора Г. Торічеллі в 1822-1836 рр.


24 апреля 2014 г.