Вилкове

Вилкове (рус. – Вилково) – цікаве село Кілійського району Одеської області.

Пам’ятки с. Вилкове Одеської області

Вилкове Одеської області досить часто називають «українською Венецією».

Вилкове - українська Венеція

Вилкове подібне до Венеції приблизно настільки ж, наскільки Україна – до Італії…

Вилкове - містечко на воді

Вилкове заснували старовірці – російськи християни, що не сприйняли церковної реформи, яка проводилася у Росії в XVII ст. Втікаючи від переслідувань, старовірці оселилися буквально «на краю землі» – на болотах у дельті Дунаю, яка суцільно складається з острівців, розділених численними каналами.

Пам'ятник старовірам у Вилковому

На протязі довгих років основним засобом пересування у Вилковому були човни. Але у сучасному Вилковому прокладені і автомобільні дороги. Найдорожчі будинки у Вилковому – ті, що мають як автомобільний під’їзд, так і вихід до каналів.

Вилкове славиться полуницею і яблуками. Тут виготовляють домашнє вино з ексклюзивного сорту винограду – новак («новічок»). А також мешканці Вилкового опановують новий напрям – заготівлю очерету на експорт.

Заготівля очерету у Вилковому

З вилківського очерету у Європі будують екологічні теплозберігаючі дахи.

Енергозберігаючий дах з вилківського очерету

А ще тут, певна річ, рибалять. Оселедці нагулюють жир у морі, а на нерест ідуть в Дунай. Ото ж три місяці риболовлі годують багатьох мешканців Вилкового на протязі всього року.

Єдиний непитущий рибалка у Вилковому

Але в більшості магазинів України дунайських оселедців з Вилкового чомусь немає, здебільшого продається норвезький. Якщо хочете поласувати дунайським, то вам обов’язково треба відвідати Вилкове.