Орлівка

Орлівка (рус. – Орловка) – село в Ренійському районі Одеської області.

Пам’ятки с. Орлівка Одеської області

У центрі села, поруч з трасою, розташований цікавий обеліск.

Обеліск в центрі - пам'ятка с. Орлівка Одеської області

Напис на ньому виконаний на румунською мовою. Виглядає він, якщо опустити різні характерні для румунського алфавіту рисочки, приблизно так: INTRU SLAVA LUI DUMNEZEU SI GLORIA NEAMULUI NOSTRU DE IERI, DE AZI SI DE MAINE, REALIZAT CU CONTRIBUTIA CARTAL ENILOR. Я спробував перекласти це гуглом, вийшло щось на зразок « Слава Богу, і слава нашого народу вчора, сьогодні і завтра, зроблений з громадянам, який внесок книзі.&raquo ;. Маячня, певна рыч, та й неправильно машина перекладає, так як слово Cartal – це запозичення в румунській мові з турецької, що означає Орел. Саме так (Картал) називалася Орлівка до 1948-го року.

Продавщиня з магазину навпроти обеліска пояснила, що пам’ятник встановив архітектор з Кишинева, уродженець Орловки, просто «на славу нашого села».

Ми проїжджали Орлівку без будь-яких планів оглядати місцеві визначні пам’ятки. Вже вдома, трохи погугливши, я знайшов інформацію, що тут є пам’ятник учасникам першої світової війни. Десь за селом, на відстані 4 км. є пам’ятник радянським прикордонникам, що протягом місяця стримували наступ фашистів через Дунай. Шкода, що ми все це пропустили. При нагоді доведеться надолужити.

Також цікаве про Орлівці:
http://dumskaya.net/news/odesskaya-oblast-pravoslavnye-moldavane-iz-orlov-023569/

24.04.2014