Миргород

Миргород (рус. – Миргород) – один з найвідоміших українських курортів мінеральних вод. Тут лікують захворювання органів травлення та порушення обміну речовин. Лікувальне джерело було відкрите випадково в 1912 році. Нова свердловина питної води в центрі міста дала воду з незвичайним запахом, і її збиралися було вже закрити, оскільки спочатку здалося, що «вода смердюча і до вживання всередину не гожа». Але дослідження виявило, що знайдена вода має такі ж лікувальні властивості, як і води всесвітньо відомого німецького курорту Баден-Баден.

Пам’ятки Миргорода

Пам'ятки Миргорода. Курортний парк
Пам’ятки Миргорода. Курортний парк
Курортний парк. Перші водолікарні, що використовують властивості відомої мінеральної води «Миргородська», почали з’являтися тут після 1915 року стараннями військового лікаря І. Зубковського. Він використовував мінеральну воду для лікування захворювань органів травлення та опорно-рухового апарату. Зараз на території парку розміщені кращі бальнеологічні санаторії міста, на березі річки обладнаний пляж. Встановлено пам’ятник І. Зубковському. Курортний парк є головною визначною пам’яткою міста Миргород. Адреса: вул. Гоголя, 112


Пам'ятки в Миргороді. Краєзнавчий музей
Пам’ятки в Миргороді. Краєзнавчий музей
Краєзнавчий музей. Краєзнавчий музей був організований з ініціативи відомого художника та етнографа П. Сластьона, який довгий час працював у Катеринославі разом зі знаменитим істориком Д. Яворницьким. В експозиції пам’ятки міста Миргород представлені різні матеріали про історію Миргорода. Музей розташований на тому місці, де в ХVII-ХVIII ст. перебувала Миргородська фортеця. В пам’ять про це в 2007 перед будівлею музею був відкритий Сквер козацької слави, встановлений пам’ятник Миргородським козакам і козацька гармата. Адреса: вул. Незалежності, 2


Цікаві місця Миргорода. Міська дума
Цікаві місця Миргорода. Міська дума
Міська дума. Будівлю Миргородської міської думи в центрі міста споруджено в 1912 р. Архітектура в стилі модерн. У роки ВВВ будинок служив штабом Миргородського партизанського загону «Перемога». У 2002 році на честь Дня партизанської слави на стіні при вході в міську думу була відкрита меморіальна дошка, на якій увічнені імена керівників партизанського загону. Зараз будівля даної пам’ятки Миргорода належить районній держ. адміністрації. Адреса: вул. Гоголя, 120.


Пам'ятки Миргорода. Музей кераміки
Пам’ятки Миргорода. Музей кераміки
Музей кераміки. Ця пам’ятка Миргорода розташована в колишный старій будівлі Миргородського керамічного технікуму. Оригінальна будівля виконана в стилі французького ренесансу. Експозиція музею існує при школі з перших років її створення. Тут зібрані такі унікальні цінності як: китайські, іранські, італійські, японські та французькі керамічні вироби, фарфор Веджвуда, Мейсена, Копенгагена, український фаянс. Основу композиції музею склали 20 великих композицій роботи скульпторів Е. Фальконе, А. Адамсона і Ф. Гордєєва, які були передані музею Імператорським фарфоровим заводом за наказом царя Миколи II. Адреса: вул. Гоголя, 146.

Інші пам’ятки Миргорода

Прогулянка Миргородом
Прогулянка Миргородом
Поза межами нашого коротенького огляду залишилися ще такі пам’ятки Миргорода:

  • Музей курорту Миргород
  • Музей Гурамішвілі
  • Успенська церква
  • Церква Іоанна Богослова

Крім того, у місті ще втановлено багато різноманітних пам’ятників.

Подорож по принадах Полтавщини на кемпері

Отчёт о поездке в Миргород на автодоме, много фото