Великі Сорочинці

Великі Сорочинці (рус. – Великие Сорочинцы) – село в Миргородському районі Полтавської області

Пам’ятки с. Великі Сорочинці Полтавської області

Пам'ятки с. Великі Сорочинці. Музей Гоголя
Пам’ятки с. Великі Сорочинці. Музей Гоголя
Музей Гоголя

До Другої світової війни у ??Великих Сорочинцях ще був будиночок доктора М. Трохимовського, в якому народився письменник М. Гоголь. У 1929 р. в будиночку був облаштований музей. Після війни на його місці був відбудований новий літературно-меморіальний музей М. В. Гоголя, що є визначною пам’яткою Великих Сорочинців.


Пам'ятки в Великих Сорочинцях. Свято-Преображенська церква
Пам’ятки в Великих Сорочинцях. Свято-Преображенська церква
Свято-Преображенська церква

Спасо-Преображенська церква (1734) – один з прекрасних зразків українського бароко, прикрашений унікальним семиярусним резьбленим іконостасом. Крім архітектурних форм, ця пам’ятка с. Великі Сорочинці примітна також тим, що тут в 1809 р/ хрестили маленького Миколу Яновського, який пізніше став Гоголем-Яновським, а ще пізніше і зовсім відмовився від польської частини свого прізвища і так світу з’явився великий російський письменник малоросійського походження Микола Васильович Гоголь.


Цікаві місця Великих Сорочинців. Пам'ятник гетьману Д. Апостолу
Цікаві місця Великих Сорочинців. Пам’ятник гетьману Д. Апостолу
Пам’ятник гетьману Д. Апостолу

Д. Апостол – одноокий гетьман лівобережної України, за його наказом і за його рахунок в Великих Сорочинцях (тоді вони називалися ще просто Сорочинцями) побудували Свято-Преображенську церкву в стилі українського бароко. У роки незалежності України у Великих Сорочинцях з’явилася ще одна визначна пам’ятка – пам’ятник Д. Апостолу.


Сорочинський Ярмарок - пам'ятка с. Великі Сорочинці
Сорочинський Ярмарок – пам’ятка с. Великі Сорочинці
Сорочинський Ярмарок

Творчість Vbrjkb Гоголя, уродженця Полтавщини, нерозривно пов’язанf з Україною. А сучасний Сорочинський ярмарок – щорічна цікава подія у Великих Сорочинцях – це данина пам’яті письменнику, який створив однойменну повість з циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки».