Хмільник

Хмільник — найстаріше місто регіону, що існувало на берегах Південного Бугу ще в XIV ст. Маючи по сусідству Чорний шлях, яким під час польських набігів рухалися орди завойовників, Хмільник був приречений перетворитися на фортецю.

Єдиною оборонною спорудою, вцілілою з тих часів, є триярусна фортечна вежа з експозицією місцевого краєзнавчого музею. Вважається, що за часів окупації краю Османською імперією, то була турецька мечеть біля стін замку. Найстарішою спорудою Хмільника є потерпілий від іновірців костел Усікновення глави Святого Іоанна Предтечі (1603), ретельно відбудований 1728 р.

Майже сто років тому на місці колишнього замку постав палац графа Ксідо. З боку ріки його сірі стіни нагадують неприступний суворий замок-фортецю, а білий фасад з протилежного боку — гостинний садибний поміщицький будинок. У повоєнні роки в Хмільнику на радонових мінеральних водах починає діяти обласна водолікарня, згодом створюється мережа санаторіїв, що поступово перетворили місто на відомий бальнеологічний курорт.

Ще цікаві місця: