Мукачеве

Мукачеве — друге за чисельністю місто Закарпаття на берегах ріки Латориця. У X—XI ст. на самотньому вулканічному 70-метровому горбі над рівнинним берегом річки існувало невелике укріплення, що завдяки розташуванню на перетині доріг мало важливе значення.

1445 р. Мукачеве здобуло магдебурзьке право, що сприяло розвиткові ремесел, торгівлі і розростанню міста нагору за течією річки. За хазяйнування князів Ракоці (1633—1711) замок набув нинішнього вигляду і перетворився на одну з найоригінальніших фортифікаційних споруд Центральної Європи. У Мукачівському замку збереглися сім корпусів трьох різновисоких палаців, бастіони, каземати, арсенал, вежі, костел, 85-метровий колодязь, водонапірна башта з годинником. Нині тут діє музей.

Найстарішим зразком культової архітектури Мукачева є каплиця Святого Мартіна (XIV ст.), а світської — скромний палац князів Ракоці (перебудований у XVIII ст.), відомий під назвою «Білий будинок». Центр міста ефектно прикрашає чудова ратуша (1904) з найкращим у тодішній Європі годинником з курантами на грайливій вежі.

Мукачеве – досить цікаве і приємне місто. Інколи мені здається, що я хотів би жити в Мукачеві.

Ще цікаві місця: