Ясіня

Гірськолижний комплекс Драгобрат – найвизначніше місце, заради якого варто відвідати с. Ясіня (рус. – Ясиня) Закарпатської області.

Цікаві місця с. Ясіня Закарпатської області

Драгобрат - цікаве місце біля с. Ясіня Закарпатської області

Чим відрізняється гірськолижний курорт Драгобрат від інших лижних комплексів України? По-перше, він найвищий: гора Стіг, на яку можна піднятися на крісельному підйомнику, має висоту 1703 м. По-друге, – там широкі лисі траси, що кардинально відрізняє Драгобрат від того ж Буковеля, де доводиться кататися, по суті, в просіках між ялин. По-третє, тільки на Драгобраті є деякі можливості для фрірайду (вільного катання поза трасами).

На цьому моменті зупинимося докладнетальніше. Поціновувачі вільного катання на Драгобраті мають різні можливості. Можна просто з’їхати в бік від ратраченого схилу і попетляти у снігових лабіринтах між невеликих ялинок або промчати крізь характерну вузьку «трубу» на краю схилу. Можна піднятися на ратраці на гори Близниця або Жандарми і спуститися звідти в самий низ, до витягів. Ну а для зовсімсправжніх екстремалів організовуються повністю позатрасові спуски, довжиною до 16 км, коли спуск починається від однієї з вершин Драгобрату, а закінчується далеко внизу, в Ясіні або ж убіля якогось іншого з населених пунктів Рахівського району, і повертатися на базу доводиться вже знову на позашляховику.

До недоліків гірськолижного комплексу Драгобрат можна віднести його віддаленість від населених пунктів. Піднятися до Драгобрату від Ясені можна на позашляховику, дорога займе 30-40 хвилин. Втім, в місцевих готелях нагорі завжди годують і є пара невеликих магазинчиків. Другий недолік – відсутність єдиного скі-пасу. Якщо ви любитель різноманітності в катанні на лижах, то доведеться купувати підйоми в різних касах.

Природно, щоб покататися на лижах або сноубордах, їхати сюди треба взимку. Але і влітку в цій пам’ятці села Ясіня є чим зайнятися: прогулянки на конях, походи в гори, збирання ягід та грибів – маленькі радощі літнього відпочинку на Драгобраті.