Бровки Перші

Бровки Перші (рус. – Бровки Первые) – село Андрушівского района Житомирської області.

Пам’ятки села Бровки Перші Житомирської області

У селі Бровки Перші поки ще можна побачити руїни садиби, що належала дядькові М. Рильського.

Садиба дядька М. Рильського - пам'ятка  в с. Бровки Перші
Садиба дядька М. Рильського – пам’ятка в с. Бровки Перші

Територія садиби безнадійно заростає дикими деревами, так що навіть сфотографувати її повністю вже неможливо. Все поступово руйнується, у найближчі кілька років від будинку, швидше за все, залишиться лише купа будівельного сміття.

Цікава легенда про будинок, розказана місцевим жителем. Коли сталася революція 1917-го року, робітники і селяни прийшли до Рильського, щоб заявити свої права на його власність.

Він зустрів їх на ганку, сперечатися не став, оскільки «проти лому немає прийому», але попросив трудящих про одне – не руйнувати будинок (такі випадки, коли поміщицькі садиби знищували «просто так», були досить поширеними), а знайти йому якесь корисне застосування, наприклад, можна влаштувати тут школу. Повернувся назад у свій (мабуть, з цього моменту, уже – не свій) будинок, і після цього його ніхто не бачив. Кажуть, у садибі був передбачений підземний хід на околицю села, де його чекала запряжена карета, на якій і втік господар садиби.

Ставок в с. Бровки Перші
Ставок в с. Бровки Перші

Ще більш цікава подія сталася на багато років пізніше, практично вже в наш час. З якоюсь картою приїхала в село спадкоємиця поміщика, найняла будівельну техніку, і пізно вночі витягла зі ставка щось. Селяни кажуть про карету з золотом :-). Ось такі в Бровках Перших живуть фантазери:-).