Немирівка

Древлянський князь Мал правив у старовинному місті Іскоростені, що знаходилось на місці сучасного Коростеня, а платив податки київському князю Ігорю. Був фактично його васалом. Але якогось певного порядку сплати данини тоді ще не існувало, діяло право сильнішого.

Місце страти князя Ігоря - пам'ятка с. Немирівка Житомирської області

Ото ж якось Ігор прийшов за податками, повернувся до Києва, але невдовзі прийшов до Іскоростеня вдруге. І древляни не на жарт розсердилися, адже нещодавно ж лише віддали данину, ще і року навіть не прийшло, а тут знову…

Схопили вони князя Ігоря, нахилили два дебелих дерева до землі, прив’язали київського князя до верхівок дерев за кінцівки і відпустили. Така була у давнину реакція на підвищення податків :-).

На тому місці, де відбулася страта, у селі Немирівка (приблизно 8 км. від Коростеня) встановлено пам’ятний знак – цікава місце і визначна пам`ятка Житомирської області.

P.S. Я особисто там був, біля цього знака, і фотку зробив сам особисто, але з часом призабув, як називається населений пункт і вже коли дійшли руки до оформлення цієї сторінки, то довелося гуглити. Так от, у видачі пошуку в якості місця загибелі князя Ігоря видається купа посилань на хутір Ігорівка, що знаходиться за 7-8 км вниз за течією річки Уж від Коростеня. Наскільки я розумію, на місці цього хутора зараз вже знаходиться село Немирівка. Але при нагоді треба буде заїхати туди і перевірити цю інформацію.