Малин

Малин (рус. – Малин) – невелике містечко, районний центр Житомирської області.

Цікаві місця та пам’ятки м. Малин Житомирської області

У місто Малин ми приїхали ближче до вечора, після шостої. Але літом світловий день ще довгий і ми мали досить часу, щоб оглянути цікаві місця Малина. Перша пам’ятка, що потрапила в поле зору і в об’єктив фотоапарата – це православний храм в центрі Малина. Досить красивий, відремонтований… З’ясовувати конфесійну приналежність і роки побудови храму ми не стали, сфотографували здалеку і пішли далі.

Православний храм - пам'ятка м. Малин
Православний храм – пам’ятка м. Малин

Проїхали відразу в центр, запаркувались на великій площі (на Житомирщині багато маленьких містечок можуть похвалитися непропорційно просторими, як на мене, центральними площами, і Малин – в їх числі) і вийшли прогулятися.

А далі у нас – пам’ятник знаменитому мандрівникові М. Миклухо-Маклаю.

Пам'ятник Миклухо-Маклаю - цікаве місце в Малині
Пам’ятник Миклухо-Маклаю – цікаве місце в Малині

Чому в Малині? А справа в тому, що свого часу його небідна мати (до речі, вона спонсорувала наукові експедиції сина, незважаючи на складні сімейні відносини, що склалися між ними) придбала Малин і жила тут. Мабуть, ця обставина і послужило приводом для встанови в Малині такого пам’ятника. Все ж, на одну пам’ятку в Малині стало більше.

Але набагато більш величний пам’ятник у Малині – меморіал Героям Малинського партійно-комсомольського підпілля.

Пам'ятник Героям Малинського підпілля - цікавинка Малина
Пам’ятник Героям Малинського підпілля – цікавинка Малина

Мистецтвознавець з мене ніякий, але навіть і мені зрозуміло, що меморіал являє собою художню цінність. І обличчя у героїв – не тільки одухотворені, але і живі, і ця зірка у верхній частині пам’ятника, крізь яку видно блакитне мирне небо, і добрий, але в силу ситуації, що склалася, суворий дід із зворотного боку пам’ятника – все говорить на користь таланту авторів.

Фрагмент пам'ятника Героям Малинського підпілля
Фрагмент пам’ятника Героям Малинського підпілля

За пам’ятниками починається міський парк, що складається з багаторічних високих дерев, в тіні яких так добре прогулятися літнім вечором. Тут же знаходиться і алея Героїв Малинського підпілля, серед яких я знайшов і знайоме ім’я – Ніну Сосніну.

Пам'ятник Ніні Сосніній у м. Малин
Пам’ятник Ніні Сосніній у м. Малин

Каюсь, не знав я раніше, хто така. Пам’ятаю лише зупинку швидкісного трамвая в Києві з однойменною назвою. Соромно, звичайно, але вже цей пробіл у знаннях злегка заповнено.

Алея героїв часів Великої Вітчизняної Війни закінчується, чомусь, пам’ятником афганцям.

Пам'ятник «Афганцям» - пам'тка в Малині
Пам’ятник «Афганцям» – пам’тка в Малині

А далі в парку можна виявити пам’ятник, присвячений самій новітній історії – пам’яті Небесної сотні – загиблим від пострілів невідомих снайперів учасникам майдану 2014 року.

Пам'ятник «Небесній сотні» - цікавинка Малина
Пам’ятник «Небесній сотні» – цікавинка Малина

Повертаючись назад у бік запаркованого автобудинку, наткнулися на меморіальну табличку, встановлену на стіні банку «Надра». Раніше тут була школа, в якій навчалася та сама Ніна Сосніна.

Колишня школа, де вчилася Ніна Сосніна
Колишня школа, де вчилася Ніна Сосніна

Що ж, прогулянка по Малину на цьомі підійшла до завершення. Як бачимо, маловідоме містечко Малин має досить багато цікавих місць та пам’яток.

14 червня 2014 р.