Парк

Городницький парк

Городницький парк є пам’яткою смт. Городниця і пам’яткою садово-паркового мистецтва.

Городницький парк по обидві сторони Случі
Городницький парк по обидві сторони Случі

Якщо вірити інформаційнный табличці біля входу, парк у Городниці був закладений Йосифом (Юзефом Клеменсом) Чарторийським на двох мальовничих скелястих берегах річки Случ в 1888-90 рр., в той же час, коли будувався і його ж фарфоро-фаянсовий завод. Але ці дати майже на 100 роківе не відповідають хронології будівництва заводу (закладений в 1799 р, почав роботу в 1807 г.). Втім, це не важливо…

У правобережній частині Городницького парку на площі 9,8 га ростуть переважно дерева листяних порід віком 90-130 років, а в лівобережній частині представлені насадження сосни звичайної з невеликою домішкою листяних порід, ялини, модрини європейської. Площа лівобережного ділянки Городницького парку – 11,2 га.

В Городницькому парку можна побачити страшний танцмайданчик збудований за радянських часів. За багатьма даними, вона розташована на місці колишньої поміщицької садиби, більше того – безпосередньо на її фундаменті. А на протилежному березі річки, теж в межах Городницького парку є джерело з «живою водою». Ми спробували водичку з нього – смачна!