Рудня-Замисловицька

(рус. – Рудня-Замысловичская)

Пам’ятки с. Рудня-Замисловицька на Житомирщині

Заказник «Кам’яне Село» знаходиться на північному заході Житомирської області, поряд з селом Рудня-Замисловецька Олевського району. Місто Олевськ розташований в 167 кілометрах від Житомира, до Олевська з Житомира можна доїхати на рейсовому автобусі від автостанції «Центральна» (вул. Київська, 93).

До села Рудня-Замисловицька можна дістатися рейсовим автобусом з Олевська (30 кілометрів). На автомобілі з Житомира – спочатку по трасі Р 28 до Коростеня, потім наліво, на трасу Київ-Ковель (М 07) до повороту на Олевськ. З Олевська через села Артинск і Шебедиха до села Рудня-Замисловицька.

У селі Рудня-Замисловецька потрібно пройти (або проїхати) міст через річку Перга і за мостом повернути праворуч. Грунтова дорога, по якій потрібно пройти близько 2 кілометрів, призведе в Кам’яне Село.

Урочище Кам’яне Село, заховане у величезному лісі на півночі країни, називають «українським Стоун-хендж». На великій території розкидані величезні валуни, відшліфовані дощами і порослі мохом. Здалеку скупчення цих монолітів нагадує село на узліссі. Є в Кам’яному Селі і своя «площа» зі «школою» і «церквою».

Як величезні камені опинилися в лісах, далеко від гірських масивів – на це питання немає однозначної відповіді. За версією одних, камені – залишки древніх гір, з яких льодовики стерли шари грунту. З точки зору інших учених, льодовики принесли ці камені з передгір’я скандинавських гір.

Як би там не було, місце це давно обросло легендами. Кажуть, що сам Господь, спустившись на землю, перетворив справжні будинки в кам’яні в покарання за жадібність його жителів. А на одному камені залишив свій слід – слід величезною босої ноги. Цей слід став головною визначною пам’яткою Кам’яного Села. До нього спеціально приставлена ??драбина, щоб кожен міг побачити його.

Кам’яне село оголошено геологічним заказником місцевого значення. Територія заказника – 15 гектарів.