Володарськ-Волинський

Володарськ-Волинський (рус. – Володарск-Волынский) знаходиться на відстані 70 км північніше Житомира. Дістатися можна по трасі Житомир-Коростень, їхати до повороту наліво, повернути за вказівником на Володарськ-Волинський.

Пам’ятки м. Володарськ-Волинський Житомирської обл

Володарськ-Волинський, центр однойменного району Житомирської області, розташований на схилах річки Ірша. У 18-му столітті в місті Володарськ-Волинський знаходився маєток видатного російського полководця М. І. Кутузова. На жаль, садибний будинок прославленого воєначальника не зберігся, але ще вцілів розташований на березі річки старовинний парк, який зараз носить ім’я Кутузова.

У Володарську-Волинському відкрито Музей коштовного і декоративного каменю, що належить Міністерству фінансів України. Експозиція музею цього цікавого музею, що розміщена в трьох залах, містить більше 1500 експонатів – зразків коштовного і декоративного каміння, а також виробів з нього.

Чому у Володарську-Волинському? Поява цього музею саме тут пов’язана з тим, що колись в околицях Володарськ-Волинського інтенсивно розроблялися родовища мінералів. Тут можна побачити також дивні занедбані напівзруйновані шахти і велику кількість своєрідних штучних водойм, що утворилися в результаті інтенсивної діяльності з видобутку каменів. Вода в таких колишніх кар’єрах як правило виключно чиста, має яскраво-блакитний відтінок через піщане дно.

Адреса музею: вул. Карла Маркса, 58
тел. + З8 про 4145 32214
Час роботи: з 8.30 до 17.30
Вихідні: субота, неділя, понеділок