Озеро Супій, Яготин

Облаштовуючи свій розкішний маєток у Яготині, К. Розумовський наказав побудувати кілька гребель на річці Супій, після чого утворилось широке озеро з двома високими островами – невід’ємна частина Яготина та окраса мальовничого краю.

Озеро Супій - невід'ємна частина Яготина та окраса мальовничого краю
Озеро Супій – невід’ємна частина Яготина та окраса мальовничого краю

На території Яготинського рибгоспу за радянської влади розташовано заказник площею 1670 гектарів. Заказник має два водоймища, утворених греблею на річці Супій. У верхньому ставі, що носить назву Малий Супій, водиться карась, лин та інша риба. Нижній став — Великий Супій – використовується як нагульне водоймище для вирощування коропа.

Рослинність на ставах водно-болотна: комиш, рогоза, тілоріз, по берегах — осока, частуха. В великій кількості гніздяться тут лисухи, норці, чорношийки, нурці червоноголові, чирки-тріскунці, водяні курочки, по берегах — кулики. В заказнику знаходиться гніздова колонія чайок. На перельоті весною і восени тут зупиняються у великій кількості північні качки, дикі гуси, гагари та інша дичина.

З Великого і Малого Супоїв крижні, чирки, широконіски, нурцеві качки розлітаються на околишні стави, збагачуючи мисливські угіддя Яготинського району.

Пов’язані визначні місця