Данівка

За 3 кілометри на схід від Козельця у селі Данівка (рус. – Даневка) знаходиться цікаве місцеСвято-Георгієвський монастир, який було закладено у 1654 р. в ознаменування перемоги над польською шляхтою. Монастир будувався на кошти місцевого населення для старих немічних козаків.

Цікаві місця у с. Данівка Козелецького району

Цікаві місця у с. Данівка Козелецького району. Свято-георгієвський монастир
Цікаві місця у с. Данівка Козелецького району. Свято-георгієвський монастир
Композиційним центром ансамблю монастиря є Георгієвський собор. Його будівництво розпочалось у 1741 р. У 1756 р. собор горів, був відбудований у 1770 р. на кошти полковника Юхима Дарагана. Того ж року він був освячений на честь Святого Георгія.

Трибанна, прямокутна у плані споруда конструктивно повторює схему стародавніх дерев’яних храмів. Три могутні бані поставлені по центру в один ряд. На аскетичному тлі стін дуже ефектно виглядають ліпні прикраси барабанів та порталів у вигляді барочних амурчиків між пелюстками троянд та хмаринками.

Барабан центрального купола між вікнами був вкритий рослинним ліпним орнаментом. На двох інших банях проміжки між вікнами прикрашені овальними медальйонами, в яких були вставлені ікони, написані на металі і обрамлені витонченим ліпленням.

Чудотворна ікона у Данівському монастирі
Чудотворна ікона у Данівському монастирі
Крім Георгіївського собору, в комплекс монастирських споруд входить Троїцька трапезна церква, споруджена в 1811 р., та братський корпус, збудований через 62 роки. Все це оточено високим муром з брамою. Ансамбль монастиря доповнювала 4-х ярусна дзвіниця витончених форм, яка не збереглася до наших днів.

В Данівському монастирі знаходиться чудотворна ікона Божої Матері, перед якою моляться, зокрема, про народження дітей.

Ще цікаві місця поруч з Данівкою

Козелець, Остер, Лемеші

26 января 2014 г.