Яготинський парк

Кирило Розумовський, колишній власник маєтку у Яготині, заклав тут чудовий парк, про який заговорили у всій Російській Імперії.

По смерті Кирила Розумовського його маєток перейшов у спадок його сину – дипломату, і навіть один час – міністру Просвітництва, Олексію Розумовському. Олексій захоплювався ботанікою і зібрав унікальну колекцію рослин, саме йому Яготинський парк зобов’язаний найрідкіснішими своїми екземплярами. Він же залучив до робіт професійного садівника Пельца.

Сучасний Яготинський парк хоч і не такий упорядкований, як при гетьмані, але досить доглянутий і не перетворився на зарості. Крім того, саме в Яготинському парку знаходиться велика кількість визначних пам’яток Яготина, тому в ньому буде приємно побродити мандрівнику і відкрити для себе щось нове.

Пам'ятник Невідомому Солдату у Яготинському парку
Пам'ятник Невідомому Солдату у Яготинському парку

При вході до Яготинського парку вас зустріне Невідомий Солдат, за яким до меморіалу захисників Вітчизни, облаштованого на березі озера Супій, проведе досить мила алея. На жаль, Вічний Вогонь в Яготині вже давно не горить, але пам’ять про подвиг солдатів живе в серцях небайдужих нащадків.

Тут же, у Яготинському парку, знаходиться музей Яготинська картинна галерея, розташований в якимось дивом вцілілому залишку палацу Розумовських-Рєпніних. Поруч з музеєм встановлений пам’ятник видатній землячці яготинців – народній художниці Катерині Білокур, а також неподалік можна побачити цікаву парочку – пам’ятники Гоголю та Ріхтеру. А за ними – Леніну і декабристам :-).

Гоголь, Ріхтер, Ленін... Що об'єднує цих людей? Яготинський парк!
Гоголь, Ріхтер, Ленін… Що об'єднує цих людей? Яготинський парк!

Але ще більш вражає алея з погруддями Героїв Радянського Союзу, – вихідців з Яготинщини, що звершили подвиги у Великій Вітчизняній війні. Наприклад, Андрій Григорович Кравченко, що народився у с. Сулимівка Яготинського району, вперше в історії здійснив перехід танків по дну річки Десна. Ті, хто знає цю ріку, наскільки вона глибока і швидка – гідно оцінять подвиг Героя…

Маршал Жуков  - пам'ятник у Яготинському парку
Маршал Жуков – пам'ятник у Яготинському парку

Пройшовши далі по парку, можна виявити ще деякі цікавинки: музей «Флігель Т. Шевченка», відновлений у 2003 р. із залишків колись величного палацу Розумовських-Рєпніних, деякі нечисельні вцілілі господарські споруди палацового комплексу а також руїни їх менш щасливих «сучасників»…