Золочівський район

Визначні пам’ятки Золочівського району

Верхобуж
Верхобуж
Верхобуж

Західний Буг – одна з найбільших річок України басейну Балтійського моря, права притока Вісли, бере початок у селі Верхобуж Золочівського району Львівщини. Джерела річки лежать в лісовій улоговині між селами Верхобуж, Опаки, Кругів і Колтів на висоті 299-305 метрів.

Детальніше…


Гавареччина
Гавареччина
Гавареччина

Гаварецькая кераміка – особлива. Задимлена, сива, закуреного, чорна – як ніч. Той, хто вперше бачить гаварецьку кераміку, запитує у гончарів, чи не фарбована вона. А може, з якоюсь особливою чорної глини випалена? Але насправді секрет гаварецької кераміки – в техніці випалювання.

Детальніше…


Глиняни
Глиняни
Глиняни

Визначна пам’ятка с. Глиняни Золочівського району – дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці. Зберігся стародавній інтер’єр і чудотворний образ Розп’яття Ісуса Христа, подарований храму Богданом Хмельницьким перед походом на Львів.

Детальніше…


Золочів
Золочів
Золочів

Золочів – цікаве місто і центр Золочівського району. У місті розташований не лише відомий замок, але і ще чимало цікавих історичних та архітектурних пам’яток.

Детальніше…


Підлисся
Підлисся
Підлисся

Біла гора у Підлиссі – природній заповідник. В 1911 році до сторіччя від дня народження Маркіяна Шашкевича на кошти, зібрані українською громадою, на Білій горі встановлено пам’ятник.

На масивному кам’яному постаменті здіймається вгору 25-метровий хрест.

Детальніше…


Поморяни
Поморяни
Поморяни

Поморянський замок – пам’ятнка архітектури XVI-XVII ст. Колись це була потужна чотирикутнакам’яна фортеця з круглими баштами у кутах.

А зараз унікальний пам’ятник історії та культури поступово перетворюється на руїну на наших очах…

Детальніше…